מהו הצעד הבא שלך?

 דוד חזן
מנכ"ל ריסטרט להצלחה. מומחה לשילוב הצלחה אישית עסקית וכלכלית.

לא מזמן התארחתי כיועץ במרתון ייעוץ לבעלי עסקים. אני יושב בחדר שקיבלתי (אגב לחדר קוראים כינור, ולי קוראים דוד כפי שאתם יודעים – דווקא נהניתי מהשם של החדר) א'קיצר נכנסים אלי לחדר בעלי ובעלות עסקים אחד אחרי השני, לכל אחד ואחת מוקדשת כחצי שעה והכל מלווה עם תור ורישום מראש. האחראית מודיעה לי שאחרי שאני מסיים יש "עוד כמה" שביקשו פגישה ולא הצליחו להיכנס לרשימה, היא כבר הייתה מלאה.

השאלה הפותחת שאני שואל כל בעל עסק שנכנס לחדר. "ספר לי בכמה דקות על עצמך ועל העסק שלך". אני יושב, שותק, מאזין ורושם לעצמי הערות. אח"כ שואל: במה אני יכול לעזור?

התמקדתי בבעיות ובשאלות שלהם והשתדלתי כמיטב יכולתי לתת לכל אחד את העצה המתאימה והדרך המותאמת אישית לו \ לה בהתייחס לשאלה שנשאלה.

בסופו של יום כזה עמוס, אני חוזר הביתה די מותש, בבית החלטתי לפתוח את המחברת בה רשמתי לעצמי את ההערות ולהתבונן שוב. ומה אני מגלה?

רוב בעלי העסקים הם כאלו שהתחילו כאילו "במקרה" לעסוק בתחום כל שהוא והמשיכו הלאה שנה שנתיים והלאה ופתאום הם מגלים לתדהמתם שהפכו לבעלי עסקים.  

וכאן אני שואל אותך קורא יקר:

גם אתה התחלת ככה לפני שנה או כמה שנים וכרגע אתה בעל עסק?

שאלה נוספת, כבעל עסק צריך לתכנן את הפעילות של העסק – אתה מתכנן?

(תתפלאו, אבל ביום הייעוץ רוב הנשאלים הסתבכו בשאלת הזו)

עכשיו בואו ניקח רגע צעד אחורה:

אני גר בתל ציון, לפני כחצי שנה התקשר אלי בעל עסק מחיפה ואמר לי "אני חייב להיפגש איתך בדחיפות עוד היום". תגיד, הוא שואל, "כמה קילומטרים מחיפה עד לתל ציון?" כ-160 ק"מ אני עונה. והוא בתגובה עונה "אני יוצא עכשיו", איחלתי לו "נסיעה טובה".

כעבור שעתיים וחצי אני מחייג אליו לוודא מתי הוא מגיע, והוא בתגובה מספר לי שהוא בעיר כרמיאל.

מה?? כרמיאל? איך הגעת לשם?

הוא עונה לי בפשטות: "עשיתי בדיוק מה שאמרת לי, איפסתי את הק"מ ברכב והנה אני מקריא לך בדיוק: נסעתי 20 ק"מ לכיוון נשר, 27 ק"מ לכיוון כפר חסידים, 18 ק"מ לכיוון טבעון, 38 ק"מ לכיוון עכו, והמשכתי עוד 56 ק"מ לכיוון כרמיאל והנה בדיוק 155 ק"מ מאז שיצאתי".

כמובן שזהו משל, והנמשל הוא, פתחת את העסק שלך, ובכל פעם צץ לך רעיון חדש מה עכשיו צריך לעשות בעסק? *מיתוג  *פרסום  *שירות  *מכירות  *ניהול כספים וכו' וכו'.

והשאלה שלי אליך היא, מהי האסטרטגיה העסקית שלך? האם אתה באמת יודע כל מה שצריך לעשות בעסק כדי לקדם אותו ולהרוויח?

הייתי מציע לך לקחת פסק זמן של כמה שעות – כן, עכשיו !

תעצור רגע לבדוק עם עצמך אם אתה יודע את כל הקטגוריות העסקיות (רגלי העסק) אותן כל עסק חייב בכדי להצליח, ובלי אחד או יותר מרגלי העסק הלל העסק עלול במוקדם או מאוחר לקרוס, וחבל.

במידה וענית לעצמך שאתה עדיין לא יודע את "רגלי העסק", קח לך יועץ עסקי- בדחיפות!

אם אתה לא רוצה להגיע לכרמיאל, קח שליטה על העסק שלך – אלו החיים שלך. בהצלחה.

 

נ.ב. שים לב שלא ח"ו תמצא את עצמך מגשים חלומות… אבל של אחרים.

 

 

דוד חזן הוא מומחה לשילוב הצלחה אישית עסקית וכלכלית.

לקבלת פרק מתנה מהספר 'ריסטרט להצלחה'  לחץ כאן

פנו אל כותב המאמר ב

שתפו את המאמר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לייעוץ והכוונה אישית פנו אלינו עוד היום:

אנשים לא מתים מעוני
הם מתים מבושה

יש לכם חבר או בן משפחה השרוי במצוקה כלכלית קשה גלגולי הלוואות הוצל"פ תסבוכות תשלומי ריבית וכד' ועדיין לא פנה לעסקנים? בהוראת גדולי ישראל הקמנו את 'הקו האדום' הכלכלי בו אתם תעדכנו אותנו ואנו נפנה אליו בסודיות הנדרשת ובדיסקרטיות ונברר איתו האם אפשר להציע לו הכוונה או/ו יצוג:

סודיות מובטחת!