מעלה החמישה

1. מודעות

בשעה טובה. הגיע הרגע בו הפנמת שאין לך ברירה אלא לעשות סדר בחיים ולהפוך אותם לטובים יותר.

שלב המודעות כולל תהליך – בעיקר נפשי, בו מגיעה ההבנה שהגיע הזמן לעצור ולטפל בשורש הבעיה שמובילה לקשיים כלכליים וחובות.

צוות 'אחריות' רכש במהלך השנים ידע, ניסיון וקשת מגוונת של כישורים, שיעזרו לנו ללמוד להכיר את עצמנו על פי המצב הקיים. חייבים לעשות את זה בכדי שנוכל לעבור לשלב החשוב של תכנון העתיד לטובתך.

ואם לא נטפל בזה היום, מחר יכול להיות גרוע יותר. המצב לא ישתנה, אם לא תעשה משהו. זה בידיים שלך.

2. שקיפות

השלב בו נדרשת שקיפות מהווה אבן יסוד בדרך לשלב הבא ודורש תהליך הכולל למידה של המצב הקיים. מי המעורבים? כמה גובה החובות? מי הערבים ומה הם הביטחונות על ההלוואות הקיימות? מה ההסדרים שהיו עד היום וממה המצוקה נובעת? ומהם הריביות אותם אתה נדרש לשלם – מה שלפעמים מהווה חלק ניכר בהעמקת ה"בור" הכלכלי.

במקרה הזה יש ללמוד את הדברים עם אנשי מקצוע שיודעים ומבינים מה אתה מרגיש ואנחנו כאן בשבילך. אנו יודעים ש"אין חבוש מתיר עצמו מבית האסורים" ובדיוק בגלל זה נשנס מותניים ונושיט לך גל גלגל ההצלה שנבנה והותאם לעומק המים בהם אתה צולל.

3. תקציב

כאשר ישנה שקיפות ניתן להמשיך לשלב בניית תקציב מאוזן אשר יתאים למצב ההכנסות ההוצאות והחזרי הלוואות ועדיין לשמור על הצרכים של המשפחה או בעל העסק.

לרוב השינויים בתקציב גורמים לאי נוחות זמנית מאחר ותוצאה ישירה היא שינויים בהרגלי החיים וההתנהלות הכלכלית, אך כאשר המטרה ברורה וידועה, ובהינתן תמיכה מקצועית, אי הנוחות מצטמצמת והופכת להיות חלק משלב נוסף במסלול החדש.

4. הסדר

החזרת חובות זהו שדורש אורך רוח והבנה כי המסלול מגיע בסופו של המטרה. שלב ההסדרים כולל לפעמים סיכול איומים וסחיטות, הרגעת נושים, שיחות עם ערבים בנפרד, מניעת עיקולים, הסרת הגבלות, בדיקת כדאיות של הכרזה על פשיטת רגל, טיפול בהליכים המתנהלים בבתי משפט , בתי דין רבניים, בוררויות וזה לא נגמר בזה.

מומחי 'אחריות' רכשו ניסיון רב בניהול שלב ההסדרים וכיצד לדבר עם כל אחד בדרך המתאימה, החל ממנהלי הבנקים וכלה בגובים חוץ בנקאיים ( שוק אפור וכדומה).

5. אחריות

עברנו כבר את כל חמשת השלבים ועכשיו אנחנו מתקרבים לרגע היציאה אל העולם החדש, עם תחושה טובה עם בטחון עצמי וכלים כיצד להתמודד עם המציאות החדשה.

זה הרגע שבו בעלי חוב כבר מודעים למצבם, לומדים כיצד לחיות עם המציאות החדשה ואף הסובבים אותם מתרגלים אליו. כעת נשאר רק לצעוד עקב לצד אגודל עד ליציאה ממעגל החובות, הסדרת החיים בצורה הגיונית ויכולת לפרנס בצורה מכובדת.עוד רגע ואפשר יהיה לאחל מזל טוב על החיים בעולם החדש שלא חלמתם שתגיעו אליו. מסע השלבים משרה תחושה טובה, בטחון עצמי וכלים כיצד להתמודד עם המציאות החדשה אותם יתנו לכם מלווים מקצועיים מטעם 'אחריות'.

זהו הרגע בו בעלי חוב מודעים למצבם, לומדים כיצד לחיות עם המציאות החדשה ולא נרתעים מללמד את הסביבה על המצב החדש.

כעת נשאר רק לצעוד בזהירות ובעדינות מחוץ למעגל החובות עד להסדרת החיים בצורה הגיונית תוך יכולת לפרנס את המשפחה או להחזיק את העסק בצורה מכובדת.

הבנק מנדנד על בסיס קבוע?
נושים מתדפקים על דלת ביתך?
מרגיש לא בטוח?

הגעת למקום הנכון!

בוא לבחון את מצבך הכלכלי והרגשי

לייעוץ והכוונה אישית פנו אלינו עוד היום:

אנשים לא מתים מעוני
הם מתים מבושה

יש לכם חבר או בן משפחה השרוי במצוקה כלכלית קשה גלגולי הלוואות הוצל"פ תסבוכות תשלומי ריבית וכד' ועדיין לא פנה לעסקנים? בהוראת גדולי ישראל הקמנו את 'הקו האדום' הכלכלי בו אתם תעדכנו אותנו ואנו נפנה אליו בסודיות הנדרשת ובדיסקרטיות ונברר איתו האם אפשר להציע לו הכוונה או/ו יצוג:

סודיות מובטחת!