מנהיג גם בתוך הקושי!

Classic leather retro travel suitcases pile brown blue with straps front view realistic 3d set vector illustration
כל אדם עובר תקופות קשות בחיים, כולנו לפעמים צריכים לכל אדם עובר תקופות קשות בחיים, כולנו לפעמים צריכים להיות במקום שהיינו מעדיפים לא להיות בו, או לדבר עם אדם שאין לנו רצון לדבר איתו.  מה לעשות... זה החיים!

יהודה מנחם שקלים

(מאמן מוטיבציה, טו"ר, ומלווה אישי)

בפרשת מסעי התורה מונה את המסעות של עם ישראל במדבר, 42 מסעות, וואו…ארבעים שנה להיות במדבר בשמש ובחום (וקור מקפיא בלילה), לראות רק חול וחול, לדעת שזה לא הולך להסתיים בקרוב, (או לא להסתיים בכלל, לאלה שמתו במדבר) ובנוסף.. להתרוצץ ממקום למקום ארבעים ושנים מסעות.  אין ספק שזה קשה ואפי' קשה מאוד…

שואל רש"י על המקום, מדוע נכתבו המסעות האלו?   ומתרץ תירוץ לכאורה תמוה, להודיע חסדיו של הקב"ה!  מה?!.. איזה חסדים רואים פה? ומסביר:

א) מתוך 42 מסעות, ארבע עשרה היו בשנה הראשונה ושמונה היו באחרונה, א"כ ב- 38 שנה בני ישראל הלכו רק עשרים מסעות, ממוצע של מסע אחד בשנתיים, (ולא דיברנו על הענני כבוד שהגנו עליהם מהחול ומהחום ויישרו להם את הדרך וכו')אז המסע נראה עדיין קשה אבל… לא כל כך נורא!  

ב) משל למלך שלקח את בנו החולה לרפא אותו במקום רחוק, כשחזרו מנה לו אביו את המסעות, כאן ישננו, כאן כאב לך הראש וכו'. כך ה' מנה איתם יחד מה עבר עליהם ומה עשו בכל מסע.

רש"י נתן לנו פה שני יהלומים לחיים!

כל אדם עובר תקופות קשות בחיים, כולנו לפעמים צריכים להיות במקום שהיינו מעדיפים לא להיות בו, או לדבר עם אדם שאין לנו רצון לדבר איתו.  מה לעשות… זה החיים!

אל תיפול!.. אל תישבר!..

א) תתבונן היטב, אולי אתה מוריד את הראש מוקדם מדי? אולי זה פחות גרוע ממה שאתה חושב? אולי זה לא כל כך מפחיד כמו שנדמה לך? ה"קיבעון המחשבתי" הזה מפריע לנו להיחלץ מהקשיים, מונע מאתנו לקחת אחריות ולעשות את מה שצריך לעשות.. את מה שאתה מסוגל לעשות!

ב) אחרי שקרה מה שקרה, תסתכל אחורה, מה הדברים החיוביים שהיו לך בתקופה הזאת, מה כן היה טוב. תגלה שהרבה דברים לא היו כ"כ גרועים כמו שחשבת, תשים לב שדברים שהיו רעים בסופו של דבר ה' סיבב לך לטובה…

טיפ! כשעוברת עליך תקופה קשה, בסוף כל יום תאמר בקול 5 דברים טובים שיש לך, תפנים שבכל זאת יש כן דברים טובים בחיים גם בתוך תקופת הקושי.

גם עליך עוברת תקופה קשה?  אנחנו כאן לכוון, לייעץ ולסייע!

לייעוץ והכוונה אישית פנו אלינו עוד היום:

עזרו לחברים ושתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אנשים לא מתים מעוני
הם מתים מבושה

יש לכם חבר או בן משפחה השרוי במצוקה כלכלית קשה גלגולי הלוואות הוצל"פ תסבוכות תשלומי ריבית וכד' ועדיין לא פנה לעסקנים? בהוראת גדולי ישראל הקמנו את 'הקו האדום' הכלכלי בו אתם תעדכנו אותנו ואנו נפנה אליו בסודיות הנדרשת ובדיסקרטיות ונברר איתו האם אפשר להציע לו הכוונה או/ו יצוג:

סודיות מובטחת!

קשה לכם עם המיסים החדשים?
רוצים לדעת איך להתנהל כלכלית?
הרשמו לקבלת דיוורים ומאמרים
בעלי ערך רב ישירות למייל שלכם!