מנהיג קם!

יהודה מנחם שקלים
מאמן מוטיבציה, טו"ר ומלווה אישי בארגון אחריות

בפרשת פנחס אנו לומדים על אדם שעשה מעשה אמיץ, ובזה הפסיק את פרץ הקלקול בעם ישראל, בזה עצר את המגיפה מעם ישראל, ותמורת זאת קיבל את מה שכה ציפה לו "ברית כהונת עולם".

מה אתם חושבים, פנחס היה איש חשוב? הוא היה המנהיג? או אולי בעל מעמד?

ממש לא! פנחס מה שנקרא "נפל בין הכיסאות", הוא היחיד מכל משפחתו הכוהנים שלא קיבל כהונה. השבטים היו מבזים אותו "בן פוטי, סבא שלך פיטם עגלים לעבודה זרה", איזה עלבון! וגם לא הובטח לו תמורה על המעשה הזה וכמובן שלא את הכהונה. היו לו את כל התירוצים למה לא לעשות… להגיד שזה לא בשבילו… שמישהו אחר ילך…

אבל פנחס התעלם, התעלם מהביזיונות, התעלם מהתחושות המשפילות, שם בצד את כל האי נעימות והקושי….הלך עם האמת.. והצליח! הציל את העם, קיבל כהונה, ויש פרשה בתורה על שמו.

פנחס מלמד כל אחד ואחד מאתנו.

אל תהיה מושפע מאנשים! תמיד יהיו אנשים שירצו להוריד אותך, להגיד לך שאתה לא יכול, שאתה לא מסוגל, שאתה לא מוצלח…..אל תיתן להם להשפיע עליך!

אתה כן יכול!……אתה כן מסוגל!……אתה כן מוצלח!……

כמה שינסו להקטין אותך, זה לא הופך אותך לקטן באמת. אל תתייחס למה שאמרו עליך בעבר, אל תפחד ממה שיגידו עליך בעתיד…..עד מתי תתחבא? עד מתי תפחד מהצל של עצמך?

יש לך יכולות!

תשתמש בהם! את היכולות שלך אין לאף אחד אחר, לכל אחד יש מיוחדות שאין לשני, אתה יכול להתעלות מעל כולם, רק קח דבר שבו אתה טוב, תשקיע בו, תתמיד לאורך זמן…ובע"ה תצליח!

טיפ! בדרך כלל התחביבים שלנו הם דברים שאנחנו יכולים מאוד לפתח ולהיות טובים בהם.

מנסה לגלות את ה"מנהיג" שבך, אך ללא הצלחה?

אנחנו כאן לכוון, לייעץ ולסייע. באחריות!

יהודה מנחם שקלים

(מאמן מוטיבציה, טו"ר ומלווה אישי בארגון אחריות)

Y0504102799@gmail.com

036526600

 

פנו אל כותב המאמר ב

שתפו את המאמר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לייעוץ והכוונה אישית פנו אלינו עוד היום:

אנשים לא מתים מעוני
הם מתים מבושה

יש לכם חבר או בן משפחה השרוי במצוקה כלכלית קשה גלגולי הלוואות הוצל"פ תסבוכות תשלומי ריבית וכד' ועדיין לא פנה לעסקנים? בהוראת גדולי ישראל הקמנו את 'הקו האדום' הכלכלי בו אתם תעדכנו אותנו ואנו נפנה אליו בסודיות הנדרשת ובדיסקרטיות ונברר איתו האם אפשר להציע לו הכוונה או/ו יצוג:

סודיות מובטחת!