מהן הטעויות שחייבים עושים וכיצד ניתן להימנע מהן?

mistake-1966460_640

משברים כלליים יכולים לתפוס אותנו בסיטואציות שונות בחיים, לעיתים מדובר על חוב קטן שהלך ותפח עם הזמן, ולעיתים חובות יכולים להיגרם בפתאומיות מבלי שהתכוננו למצב. אותו המשבר יכול לקרות לכולם, אם זה בשל שמחה משפחתית שהכניסה אותנו להוצאות גדולות, בעל עסק שאינו עומד בנטל, פיטורין ממקום העבודה או החלטה עסקית שגויה. נכון לשנת 2018, ישנם מעל 2.5 מיליון תיקים פתוחים בהוצל"פ ועוד אלפי חייבים לגורמים פרטיים כגון השוק האפור, בנקים, גמ"חים ועוד. נתונים אלה מראים שכל אחד יכול להיכנס למשבר כלכלי, ולכן הבאנו בפניכם כמה טעויות שניתן למנוע עוד בתחילת הדרך.

להתעלם מחובות, מכתבים וטלפונים

ישנם חייבים אשר מודעים למצב ופועלים רבות כדי לצאת ממנו, אך ישנם כאלה שמסתגרים בתוך עצמם ופשוט מתעלמים מהחוב. זהו מקרה נפוץ, סוג של חומה שנבנית אט אט, אך זו טעות, משום שלא ניתן להעלים את החוב, אלא ההפך החוב ילך ויגדל וכך גם הבעיות. טיפול מהיר בחוב יכול למנוע תשלומי ריביות וחזרה מהירה יותר לשגרה, כמו גם עוגמת נפש. עליכם לדעת שכאשר נושה, שיכול להיות גוף גדול או אדם פרטי יראה רצון להסדיר את החוב, הוא ינקוף זאת לזכותכם וינסה להגיע להסדר.

לקחת הלוואות לכיסוי החוב

תחום ההלוואות נהפך לגמיש וזמין לכולם, אנו רואים מודעות ופרסומים רבים על לקיחת הלוואות מפתות, חלקן מגורמים מסודרים כמו בנקים וחברות פרטיות וחלקם מהשוק האפור שאז המצב נעשה גרוע יותר. נציין כי לקיחת הלוואה לכיסוי חובות אינה פותרת את הבעיה, אלא מחזירה את החייב לרוטינה נוספת, שהרי את ההלוואות יש להחזיר במלואן בתוספת ריביות גבוהות. הפתרון הוא להגיע להסדרים ופריסות החוב כמה שיותר מהר או לחלופין להיעזר בייעוץ כלכלי.

לגשת למצב ללא גורמים מקצועיים

חייבים רבים נקלעים למצבים בהם אין ביכולתם לממן ייעוץ משפטי ונגשים לטפל בחובות לבדם מול הנושים או מול גופים גדולים. נציין כי רק בעל מקצוע כמו רואה חשבון, יועץ כלכלי, משפטן וכו', יוכלו לייעץ, לסייע ולהציג בפני החייבים את זכויותיהם, כמו גם לסייע להם להתנהל בצורה נכונה ולבצע סדר עדיפויות. פעמים רבות ניתן להגיע להסדרים הוגנים, לקזז ריביות ואף להפחית באופן משמעותי את החוב שנוצר.

נקלעתם למשבר כלכלי? אתם לא לבד! צוות היועצים של ארגון 'אחריות' אתכם תמיד. אנו נלווה אתכם בצורה מקצועית וננהל משא ומתן עם הנושים כדי להגיע להסדר הוגן עבורכם. השירות הנו ללא תשלום וניתן על ידי מומחים כגון יועצים כלכליים, משפטנים, רואי חשבון ועוד.

לייעוץ והכוונה אישית פנו אלינו עוד היום:

עזרו לחברים ושתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אנשים לא מתים מעוני
הם מתים מבושה

יש לכם חבר או בן משפחה השרוי במצוקה כלכלית קשה גלגולי הלוואות הוצל"פ תסבוכות תשלומי ריבית וכד' ועדיין לא פנה לעסקנים? בהוראת גדולי ישראל הקמנו את 'הקו האדום' הכלכלי בו אתם תעדכנו אותנו ואנו נפנה אליו בסודיות הנדרשת ובדיסקרטיות ונברר איתו האם אפשר להציע לו הכוונה או/ו יצוג:

סודיות מובטחת!