כיצד בני משפחה יכולים לסייע לחייב הנמצא בדרך לקריסה כלכלית?

team-spirit-2447163_640

אנשים רבים חווים משברים כלכליים כאלה ואחרים, אצל חלקם המשבר בר תיקון וחלקם חשים כי החבל הולך ומתהדק סביב צווארם וחרב עליהם עולמם. במקרה זה, בני המשפחה שותפים מלאים למצב, הן מבחינה רגשית והן מבחינת הזדהות עם החייב ומנסים לעשות כל שבאפשרותם כדי לסייע לו. נציין כי היווצרותם של חובות התחלתיים הם סימן אדום ותחילתה של קריסה כלכלית, ועל כן יש לפעול בצורה נכונה עוד בתחילת הדרך, כדי שלא להחמיר את המצב.

בני משפחותיהם וקרוביהם של חייבים אכן יכולים לסייע במקרה זה, ולכן הבאנו בפניכם כמה כלים חשובים שיוכלו להקל עליכם ולסייע לפעול בצורה נכונה:

לקבוע פגישה אצל יועץ כלכלי

עוד בתחילת הדרך, הרבה לפני שנושים מתדפקים על דלת ביתם של החייבים, ועוד לפני מכתבי האיומים מבנקים ונושים, ואולי גם חשיבה על פשיטת רגל – כדאי ללכת לפגישה אצל יועץ כלכלי. יועץ מומחה יוכל לפרוס את המפה הכלכלית בצורה מקצועית, תוך הסתכלות על הכנסותיו של החייב, הכספים שיוכל לגייס ובכן לייעץ לו כיצד לשפר את ההתנהלות הכלכלית וכך לסייע לו לבני משפחתו להתנהל נכון בתקופה כה קשה.

לדעת להתנות דברים

דרך נוספת להתמודדות עם המצב היא לחשוף את האדם לאנשי המקצוע הנכונים. זאת תוכלו לעשות על ידי התניית הדברים, כלומר להתנות את הטיפול של אנשי המקצוע כדי לצאת מהמצב. אנשי המקצוע יכולים להיות רואי חשבון, יועצים כלכליים או יועצים משפטיים שיסייעו לחייב לקבל את התמונה המלאה ואולי קצה חוט לצאת מהמצב.

חתימה על ערבויות ולקיחת הלוואות נוספות

באופן טבעי, אדם השקוע בחובות נאלץ לקחת עוד ועוד הלוואות, אך חשוב להבין שמדובר ברוטינה שדי קשה לצאת ממנה. בכל מקרה, אין לתת לחייב להתפתות לחתום ערבויות להלוואות נוספות בלי שמבינים את המשמעות של המצב הכלכלי האמיתי שלו. במקרה זה מומלץ לערב רואה חשבון שיחשב את המצב הכלכלי ואת אפשרות החזרת ההלוואות.

להעניק לחייב תמיכה נפשית

חייב הנמצא בתהליך של קריסה כלכלית נמצא באופן טבעי במשבר נפשי חמור שיכול להשפיע על מצבו הנפשי והבריאותי. כתוצאה מכך, הוא נמצא בחוסר אונים מוחלט ואי רצון לעבוד ולכסות את החובות הרבים שצבר. ולכן, העניקו לו תמיכה נפשית, רגשית ופסיכולוגית. נסו להבין לליבו, אל תקשו עליו והסבירו לו שניתן להתגבר על טעויות ולמצוא פתרונות יצירתיים כדי לצאת מהמצב הקיים.  

לערב גורמי חוץ

האופציה הנוספת היא לערב גורמי חוץ שיסייעו לו לצאת מהמצב על ידי הכוון כלכלי והגעה להסדרים הוגנים מול הנושים. כיום לחייבים מגיע זכויות שונות, ולכן התערבות של גורמי חוץ תוכל לסייע רבות בנושא זה.

הגעתם למשבר כלכלי? אנו בארגון אחריות נעמוד לצדכם ונסייע במציאת פתרונות יצירתיים. צוות המומחים של ארגון אחריות מכוון, מקשיב ומעניק תמיכה נפשית ומנטאלית לחייבים ובני משפחותיהם.

לייעוץ והכוונה אישית פנו אלינו עוד היום:

עזרו לחברים ושתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אנשים לא מתים מעוני
הם מתים מבושה

יש לכם חבר או בן משפחה השרוי במצוקה כלכלית קשה גלגולי הלוואות הוצל"פ תסבוכות תשלומי ריבית וכד' ועדיין לא פנה לעסקנים? בהוראת גדולי ישראל הקמנו את 'הקו האדום' הכלכלי בו אתם תעדכנו אותנו ואנו נפנה אליו בסודיות הנדרשת ובדיסקרטיות ונברר איתו האם אפשר להציע לו הכוונה או/ו יצוג:

סודיות מובטחת!